Documentaire / 2017 / 1:28 / Regie: Gustavo García Salmerón / / Spanje / Gesproken taal: Spaans / Ondertiteling: Engels

Toen Julita met haar man trouwde, had ze drie grote wensen: veel kinderen, een aap als huisdier en wonen in een kasteel. En inderdaad, ze kreeg veel kinderen, had een aap en woonde in een middeleeuws kasteel. Een hilarisch portret van deze innemende mama met een ijzeren wil maar een gouden hart.

Commentaar:

De verhouding van moeder tot haar zoon is nooit vanzelfsprekend. De Spaanse acteur Gustavo Salmerón richt de camera op zijn eigen familie en brengt in beeld hoe zijn familie door een erfenis de mogelijkheid had om een middeleeuws kasteel aan te kopen. Matriarch Julita Salmerón brengt met haar excentrieke persoonlijkheid de goedlachse familie in kaart.

De titel verwijst naar drie wensen die Julita maakte toen ze trouwde met haar man: veel kinderen, een aap als huisdier en wonen in een kasteel. Het kasteel dat ze zijn gaan bewonen is geen metafoor maar effectief een middeleeuws kasteel inclusief oude tapijten, harnassen en kandelaars. Het verhaal ontvouwt zich wanneer Julita verplicht wordt om het kasteel op te ruimen, maar niet in staat is iets weg te gooien. Haar enorme collectie heeft alle hoeken van het huis ingenomen. Haar levensvisie komt boven doorheen de verhalen, in beeld gebracht in verschillende beeldformaten zoals Super 8 en beelden vanop Gustavo’s IPhone. Het resulteert in een film doorspekt met warmte en affectie. Terwijl niet alles over rozen loopt, verliest de familie nooit zijn gevoel voor humor en ontwapenende spontaniteit.

    VERTONINGEN

    Locatie:
    ZED Vesalius
    ZED STUK

    Klik op het uur om tickets te kopen

Commentaar:

DOCVILLE

DOCVILLE is een festival gewijd aan de DOCUMENTAIRE FILM, met een sterke focus op NATIONALE EN INTERNATIONALE AUTEURSCINEMA. Films die niet alleen het HOOFD maar ook het HART aanspreken, gemaakt door cineasten met PERSOONLIJKHEID en VISIEFilms die een plek verdienen op het grote WITTE DOEK.

MIS OOK NIET

Share this post